Porady dla podróżujących

Porady dla podróżujących

Porady dla podróżujących mogą pomóc Ci w pełni wykorzystać Twoją podróż. W tym artykule znajduje się wiele wspaniałych wskazówek, które pomogą zarówno żółtodziobom, jak i tym, którzy mają doświadczenie.

Jeśli martwisz się o bezpieczeństwo, noś fałszywy portfel. Jeśli podróżujesz po trudnym terenie, podejmij środki ostrożności i miej przy sobie zapasowy portfel z kilkoma symbolicznymi dolarami. W razie gdybyś został zaczepiony, możesz oddać fałszywy portfel, a twoje prawdziwe kosztowności pozostaną bezpieczne.

Postaraj się, aby Twój bagaż był jasny i zauważalny. Staraj się unikać noszenia toreb, które mają jeden matowy kolor i zlewają się z innymi bagażami na lotnisku. Posiadanie nietypowo wyglądającego bagażu sprawi, że Twoja torba będzie łatwiejsza do zauważenia i zniechęci przestępców do jej kradzieży na zatłoczonym lotnisku.

Możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy na następnych wakacjach, kupując ofertę podróży last minute. Wiele stron internetowych oferuje obecnie taką możliwość. Biura podróży, linie lotnicze, rejsy wycieczkowe i tym podobne mają niesprzedane pakiety wakacyjne, a im bliżej daty wyjazdu, tym oferują je z dużymi zniżkami.

Jeśli Twój osobisty pojazd ma więcej niż kilka lat i będziesz brał udział w wycieczce drogowej, rozważ wynajęcie samochodu na podróż. Będziesz mieć pewność, że samochód, który prowadzisz jest mechanicznie zdrowe, jak również może wynająć samochód, który dostaje lepszy przebieg gazu niż własne.

Jeśli nie masz nic przeciwko bałaganowi w skrzynce odbiorczej, zapisz się na listy mailingowe linii lotniczych i hoteli podczas planowania podróży. Listy te często informują z wyprzedzeniem o promocjach lub oferują kody kuponów – i zawsze są darmowe. Tego typu oferty szybko się rozchodzą, więc widząc je od razu, zyskujesz przewagę podczas rezerwacji.

Podróżując za granicę, zachowaj rachunki za zakupy dokonane kartą kredytową. Kiedy je składasz, opatrz je datą i zanotuj cel zakupu. Kiedy wrócisz do domu, będziesz miał łatwy sposób, aby uzgodnić swoje oświadczenie z wydanymi pieniędzmi. Ułatwi to wykrycie ewentualnych nieuczciwych opłat.

Jednym ze sposobów na zminimalizowanie gromadzenia się lodu na przedniej szybie jest parkowanie samochodu z szybą skierowaną z dala od przeważającego wiatru. Innym sposobem, o którym zbyt niewielu z nas myśli, jest przykrycie naszych szyb dywanikiem, gdy parkujemy nasze pojazdy.

Jedzenie na lotniskach i w samolotach jest notorycznie drogie, niezdrowe i złej jakości. Jeśli masz czas do stracenia, przynieś trochę jedzenia, aby zjeść na lotnisku lub w samolocie, kiedy podróżujesz. Większość napojów nie jest przepuszczana przez ochronę, ale większość żywności tak.

Mamy nadzieję, że te wskazówki dały Ci świetny punkt wyjścia do planowania i odbywania podróży. Ta kolekcja została starannie skonstruowana, aby pomóc Ci rozpocząć naukę planowania i podejmowania podróży, znacznie mądrzej i bezpieczniej niż wcześniej.

Recommended Articles