Ekscytujące podróże czy spokojne wyprawy

Ekscytujące podróże czy spokojne wyprawy

Podróże mogą być wspaniałym źródłem inspiracji, ale jeśli coś pójdzie nie tak, może to przybrać koszmarną jakość. Nikt nie chce jechać na wakacje, które są bardziej irytujące niż relaksujące. Na szczęście, możesz uchronić się przed niektórymi powszechnymi błędami i stresami związanymi z podróżowaniem, stosując się do kilku prostych wskazówek.

Zawsze wiedz, gdzie jest Twój bagaż. Pracownicy linii lotniczych i autobusów są znani z tego, że kradną przedmioty z walizek podczas odprawy. Ponadto, inni podróżni mogą „przypadkowo” podnieść Twoją torbę w nadziei na znalezienie drogich przedmiotów. Pozwala to również na szybsze przemieszczanie się pomiędzy różnymi opcjami tranzytu, zamiast stać i czekać na swój bagaż.

Zaplanuj ubrania na podróż tak, aby wszystko można było nosić razem. Zmniejsza to potrzebę pakowania indywidualnych „strojów” i pozwala zaplanować liczbę dni, w których będziesz podróżować. Jeśli wszystkie ubrania pasują do siebie, nie musisz się martwić o to, które z nich są czyste, kiedy robisz pranie.

Nie zapomnij sprawdzić stref czasowych dla miejsc, do których będziesz podróżować i w których będziesz przebywać. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że istnieje znaczna różnica czasu, która nie tylko będzie odgrywać rolę w harmonogramie snu, ale także w wysiłkach komunikacyjnych z tymi, którzy nadal są w domu.

Jeśli jesteś zgnieciony za przestrzeń podczas podróży samolotem, wykorzystaj każdy centymetr. Wyjmij czasopisma z kieszeni przed sobą i przenieś je do pojemnika nad głową. W zależności od wielkości czasopism, możesz zyskać kilka dodatkowych centymetrów.

Zamiast wkładać płyny do plastikowej torby, aby zapobiec ich wyciekaniu, spróbuj odkręcić pokrywę i umieścić kawałek plastiku z torby na zakupy na górze i przykręcić pokrywę. Podczas gdy zip-lock torba będzie zapobiegać rozlaniu z rujnuje rzeczy, ta metoda będzie zapobiegać rzeczy od rozlania w pierwszej kolejności.

Jeśli masz wiele pytań do hotelu, zadzwoń do nich w nocy. Większość dużych hoteli ma recepcję czynną 24 godziny na dobę. Jeśli masz pytania dotyczące rezerwacji pokoju lub specjalnych potrzeb, które chcesz omówić, dzwoniąc późno w nocy masz mniejsze szanse na to, że zostaniesz przerwany, aby pracownik hotelu mógł zająć się innym gościem.

Postaraj się jak najlepiej spakować wszystkie swoje rzeczy do jak najmniejszej ilości bagażu. Nie chcesz przecież zabrać ze sobą 5 toreb bagażu do samolotu i przytłoczyć się. Staraj się składać i chować rzeczy w miejscach, w których możesz zrobić więcej miejsca, nie uszkadzając żadnych rzeczy.

Upewnienie się, że masz przy sobie najważniejsze przedmioty podczas podróży, to zawsze dobrze spędzony czas. Zrób listę i sprawdź ją dwa razy! Jeśli jednak zapomniałeś o niezastąpionych lekarstwach lub elektronice, masz kłopoty! Planuj z wyprzedzeniem, aby upewnić się, że to Ci się nie przytrafi!

Z tym wachlarzem wskazówek w swoim arsenale, podróżowanie będzie łatwe, a nie bolesne. To są proste pomysły, ale proste działania mogą być niezwykle skutecznym środkiem zapobiegawczym. Prosty rozsądek to wszystko, czego potrzebujesz, aby utrzymać pozytywne i zabawne doświadczenia z podróży, nawet jeśli zejdziesz z utartych szlaków.

Recommended Articles